Škola taekwondo ITF Silla Kolín


Podzim 2018 - Nábor nových členů:

V pondělí 10.9.2018 od 17.00 hod. proběhla v tělocvičně II. ZŠ Kmochova 943 náborová exhibice a nábor nových členů od šesti let až po dospělé a následně ve středu 12.9.2018 se konala náborová exhibice na náměstí v Kolíně. První trénink nových členů proběhl v pondělí 17.9.2018 avšak zájemci o trénink taekwondo ITF mají možnost přijít na trénink náboru a začít cvičit až do středy 17.10.2018. Cvičí se v teplácích a tričku. Tréninky náboru probíhají pravidelně každé pondělí a středu od 16:30 do 17:30. Vchod do tělocvičny přes Školní dvůr z ulice Jaselské. Pokud potřebujete další informace volejte hlavní trenérce Radce Heyduškové na číslo 732 422 393..

Více informací naleznete ZDE.


Cvičíme neolympijské originální taekwondo - ITF

Důležité a zásadní rozdíly mezi taekwondo ITF a taekwondo WTF

V naší kolínské škole se vyučují originální techniky taekwondo ITF (techniky jak pro sebeobranu tak i pro sportovní boj) a nikoli taekwondo WTF, jehož sportovní zápasy jste mohli vidět v rámci přenosů z letních Olympijských her. Taekwondo ITF má 5 soutěžních disciplín a to jak v jednotlivcích tak i v týmech. Ve sportovních zápasech našeho taekwonda ITF se používají obranné a útočné techniky nohou a rukou jak na tělo, tak i na hlavu soupeře!  Obranné návyky chránit si hlavu získané ve sportovním boji jsou velmi důležité pro funkční sebeobranu v případě reálného napadení. Taekwondo WTF má pouze jednu sportovní disciplínu – sportovní boj a zde má zakázané a penalizované údery rukama na hlavu soupeře.

Sportovní disciplíny Taekwondo ITF:
(pod odkazy najdete i nově přidaná videa)

A jelikož v naší škole netrénujeme žáky pouze pro sportovní boj, ale též pro sebeobranu, tak se také kromě technik nohou (kopů, podmetů a úderů koleny) věnujeme i technikám rukou a loktů (různé druhy úderů pěstí, seky dlaní, vpichy prsty, údery lokty).
Pro použití při  sportovním boji však trénujeme pouze bezpečné techniky rukou a nohou a obranu proti nim.
Naše škola je tedy členem Českého svazu taekwondo ITF. Český svaz taekwondo ITF je co do umístění na mistrovstvích světa a Evropy nejúspěšnějším ze všech svazů v oblasti bojových sportů v ČR.
Dohled nad výukou taekwondo ITF v České republice má již od roku 1987 korejský velmistr Hwang Ho-Yong, IX. Dan (IX. Dan je nejvyšším dosažitelným technickým stupeněm v taekwondo ITF).

Taekwon-do, životní cesta”

Tento dokument vznikl kompilací již dříve natočeného materiálu a byl do něj přidán nový komentář, který je zaměřen právě na nábor nových členů do svazu Taekwon-do ITF. Objevují se v něm zástupci několika škol Taekwon-do ITF, včetně studentů naší školy Silla a trenérky Radky Heyduškové. 

Zásady taekwondo ITF

– Zdvořilost
- Čestnost
- Vytrvalost
- Sebeovládání
- Nezdolný duch

Slib taekwondo ITF

- Budu dodržovat zásady taekwondo.
- Budu respektovat mistra a sonbe.
- Nikdy taekwondo nezneužiji.
- Budu bránit svobodu a spravedlnost.
- Budu vytvářet mírovější svět.


Nejlepší fotky školy kolínské taekwondo Silla

Publikováno  September 25th, 2018