O naší škole

Cílem naší školy

je výchovně působit zejména na mládež školního věku prostřednictvím atraktivního bojového umění sebeobrany taekwondo a nabídnout mládeži i všem dalším zájemcům zdravý, užitečný a společensky prospěšný způsob seberealizace. Tedy protiklad nezdravého životního stylu, reprezentovaného například vysedáváním u televize, videa a počítačových her, experimentováním s návykovými látkami všeho druhu, vandalismem apod. Trénink taekwondo zaplňující část volného času žáků dává možnost trenérům pozitivně ovlivňovat jejich vývoj. Žáci taekwondo získají kromě schopnosti sebeobrany a výborné tělesné kondice i mnoho dalších, pro život tolik potřebných vlastností jako jsou: sebeovládání, houževnatost, cílevědomost, zdravé sebevědomí a soutěživost, čestnost, zdvořilost a úctu k druhým lidem.

Co nabízí škola Silla našim žákům?

  • pravidelné tréninky začátečníků i pokročilých všech věkových kategorií (8 až 99 let, případně dle individuálního posouzení hl. trenéra již od 7 let) a také trénink „přípravky“ pro děti ve věku 5 až 7 let
  • znalost reálných sebeobranných technik, včetně vyproštění se z různých držení a úchopů a včetně základů boje na zemi
  • zlepšení fyzické i psychické kondice a kamarádský kolektiv
  • pro zájemce se sportovními ambicemi ideální sportovní podmínky s možností růstu do STM (Střediska talentované mládeže) a případně i do statní reprezentace
  • zkoušky na vyšší technické stupně (přibližně každé 3-4 měsíce)
  • nezapomenutelná letní soustředění v Rekreačním středisku „U Starého rybníka“ ve Zbraslavicích
  • účast na závodech všech úrovní (od oblastních závodů až po Mistrovství České republiky žáků, juniorů a seniorů). Český svaz taekwondo ITF hradí závodníkům dopravu na závody a ubytování.
  • účast našich členů státní reprezentace na trénincích

Nejlepší žáci školy Silla jsou vybráni do střediska talentované mládeže, kde se účastní pravidelných soustředění s výběrem žáků z ostatních oddílů pod vedením zkušených svazových trenérů. Tyto střediska mají úzkou návaznost na juniorskou státní reprezentaci Českého svazu taekwondo ITF. Z naší školy byla jako první již v září 2004 nominována do juniorské státní reprezentace Edita Morkovcová, která následně vybojovala dva tituly juniorského mistra Evropy a to v roce 2004 a 2006 a stříbrnou medaili na mistrovství světa v Malajsii v roce 2004 ve cvičení technických sestav. Později se z našich členů dostali do státní reprezentace, Veronika Kokášová, Jan Král, Marcel Heydušek, Jan Šteiger, Martina Kopecká, Jan Radina, Michal Vavrinec a Mikuláš Kuna, z nichž některým se podařilo (stejně jako zakladatelce a hlavní trenérce školy Radce Heyduškové) vybojovat kromě dalších medailových umístění i individuální tituly mistrů světa a Evropy.

Proč Silla

Silla – korejské království na jihovýchodě Korejského  poloostrova  (57 před n. l. – 935 n. l.). Silla bylo známé zejména kvůli rytířské skupině Hwarang. To byla polovojenská výchovná a společenská organizace, do které mohli vstoupit jen mladí lidé ze vznešených rodin. Jejich úkolem bylo zušlechťovat svoje tělo a mysl a v případě potřeby bránit zemi. Věnovali se proto nácviku různých bojových umění, z nichž jednou byl subak – boj beze zbraní.
V roce 668 se všechna tři království rozprostírající se na korejském poloostrově Kogurjo, Silla a Pekče sjednotila v jedno – sjednocenou Sillu, které v roce 935 vystřídala dynastie Korjo, podle které nese jméno současná Korea.

Škola Silla taekwondo v televizi

O naší škole byla v roce 2008 natočena reportáž pro českou televizi. Podívat se na ni můžete zde.

Předseda občanského sdružení a hlavní trenér

Ing. Radka Heydušková roz. Dlouhá – V.Dan, historicky jeden z nejúspěšnějších českých závodníků v taekwondo ITF a současně první seniorský mistr světa z roku 1994 (Malajsie) a dále 9-ti násobný mistr Evropy. Členem státní reprezentace ČR byla v letech 1993 až 2000, v letech 2005 až 2006 byla též trenérkou státní reprezentace. Ing. Radka Heydušková kromě ČVUT fakulty stavební vystudovala také FTVS obor trenérství a je držitelkou 1. trenérské třídy taekwondo ITF, mobil 732 422 393, e-mail: silla@czbmi.cz.

Více informací o Radce Heyduškové si můžete přečíst na těchto stránkách zde.

Více informací o taekwondo ITF si můžete přečíst na našich stránkách v sekci Taekwondo ITF, nebo na stránkách Českého svazu taekwondo ITF.

Informace a množství fotografií z akcí naší školy si můžete prohlédnout v sekci Zprávy z akcí.

FAQ – na nejčastější dotazy zájemců o cvičení odpovídá Radka Heydušková zde.

Publikováno  September 12th, 2018