Škola taekwondo ITF Silla Kolín

NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ ZÁŘÍ 2023

Ve středu 11.9. od 16.00 do cca 17.30 proběhne na kolínském Karlově náměstí exhibice naší školy Silla v rámci akce Sportovní kluby se představují. Náš oddíl Silla bude mít ukázku ve spodní části náměstí před obchodem Baťa. Prosím neplést s taekwondo WTF.

V pátek 13.9. proběhne první trénink dětské přípravky pro děti ve věku 5 – 6 let. Tréninky budou probíhat každý pátek od 16.30 do 17.30 v tělocvičně 2. ZŠ Kmochova 943, Kolín (vchod dvorem z ulice Jaselská).

V pondělí 16.9. proběhne první trénink náboru pro zájemce od 7 - 99 let ve stejné tělocvičně, jako přípravka, tedy v tělocvičně 2. ZŠ Kmochova 943, Kolín (vchod dvorem z ulice Jaselská). Tréninky budou probíhat každé pondělí a středu od 16.30 do 17.30. Na sebe si vezměte tepláky a tričko, hned první hodinu už začneme cvičit.
Veškeré dotazy ráda zodpoví na tel.: 732 422 393 hlavní trenérka Ing. Radka Heydušková.

Další informace v sekci Nábor.

Cvičíme neolympijské originální taekwondo - ITF

Důležité a zásadní rozdíly mezi taekwondo ITF a taekwondo WTF

V naší kolínské škole se vyučují originální techniky taekwondo ITF (techniky jak pro sebeobranu tak i pro sportovní boj) a nikoli taekwondo WTF, jehož sportovní zápasy jste mohli vidět v rámci přenosů z letních Olympijských her. Taekwondo ITF má 5 soutěžních disciplín a to jak v jednotlivcích tak i v týmech. Ve sportovních zápasech našeho taekwonda ITF se používají obranné a útočné techniky nohou a rukou jak na tělo, tak i na hlavu soupeře!  Obranné návyky chránit si hlavu získané ve sportovním boji jsou velmi důležité pro funkční sebeobranu v případě reálného napadení. Taekwondo WTF má pouze jednu sportovní disciplínu – sportovní boj a zde má zakázané a penalizované údery rukama na hlavu soupeře.

Sportovní disciplíny Taekwondo ITF:
(pod odkazy najdete i nově přidaná videa)

A jelikož v naší škole netrénujeme žáky pouze pro sportovní boj, ale též pro sebeobranu, tak se také kromě technik nohou (kopů, podmetů a úderů koleny) věnujeme i technikám rukou a loktů (různé druhy úderů pěstí, seky dlaní, vpichy prsty, údery lokty).
Pro použití při  sportovním boji však trénujeme pouze bezpečné techniky rukou a nohou a obranu proti nim.
Naše škola je tedy členem Českého svazu taekwondo ITF. Český svaz taekwondo ITF je co do umístění na mistrovstvích světa a Evropy nejúspěšnějším ze všech svazů v oblasti bojových sportů v ČR.
Dohled nad výukou taekwondo ITF v České republice má již od roku 1987 korejský velmistr Hwang Ho-Yong, IX. Dan (IX. Dan je nejvyšším dosažitelným technickým stupeněm v taekwondo ITF).

Taekwon-do, životní cesta”

Tento dokument vznikl kompilací již dříve natočeného materiálu a byl do něj přidán nový komentář, který je zaměřen právě na nábor nových členů do svazu Taekwon-do ITF. Objevují se v něm zástupci několika škol Taekwon-do ITF, včetně studentů naší školy Silla a trenérky Radky Heyduškové. 

Zásady taekwondo ITF

– Zdvořilost
- Čestnost
- Vytrvalost
- Sebeovládání
- Nezdolný duch

Slib taekwondo ITF

- Budu dodržovat zásady taekwondo.
- Budu respektovat mistra a sonbe.
- Nikdy taekwondo nezneužiji.
- Budu bránit svobodu a spravedlnost.
- Budu vytvářet mírovější svět.


Nejlepší fotky školy kolínské taekwondo Silla

Publikováno  July 7th, 2024