Škola taekwondo ITF Silla Kolín

NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ ZÁŘÍ 2022

V pondělí 12. září proběhne v tělocvičně exhibice a nábor nových členů do dětské přípravky (děti ve věku 4 až 6 let) a také do oddílu Školy Taekwondo ITF Silla (7 - 99 let :-).

Exhibice a nábor se uskuteční v tělocvičně II. ZŠ, Kmochova 943, Kolín od 17.00 hod (vchod dvorem z ulice Jaselská).
Trénink dětské přípravky bude probíhat každý pátek od 16.00 do 17.00, oddílové tréninky budou probíhat každé pondělí a středu od 16.30–17.30 hod. Veškeré dotazy ráda zodpoví na tel.: 732 422 393 hlavní trenérka Ing. Radka Heydušková.

Šestileté děti mohou z počátku navštěvovat jak přípravku, tak i oddílové tréninky, aby rodiče mohli posoudit, která cvičící skupina bude pro jejich dítě vhodnější.

Ve středu 7.9. od 16.00 proběhne na kolínskem Karlově náměstí exhibice naší školy Silla v rámci akce - Sportovní kluby se představují. Náš oddíl Silla bude mít ukázku ve spodní části náměstí před obchodem Baťa. Prosím neplést s taekwondo WTF.

Další informace v sekci Nábor.Cvičíme neolympijské originální taekwondo - ITF

Důležité a zásadní rozdíly mezi taekwondo ITF a taekwondo WTF

V naší kolínské škole se vyučují originální techniky taekwondo ITF (techniky jak pro sebeobranu tak i pro sportovní boj) a nikoli taekwondo WTF, jehož sportovní zápasy jste mohli vidět v rámci přenosů z letních Olympijských her. Taekwondo ITF má 5 soutěžních disciplín a to jak v jednotlivcích tak i v týmech. Ve sportovních zápasech našeho taekwonda ITF se používají obranné a útočné techniky nohou a rukou jak na tělo, tak i na hlavu soupeře!  Obranné návyky chránit si hlavu získané ve sportovním boji jsou velmi důležité pro funkční sebeobranu v případě reálného napadení. Taekwondo WTF má pouze jednu sportovní disciplínu – sportovní boj a zde má zakázané a penalizované údery rukama na hlavu soupeře.

Sportovní disciplíny Taekwondo ITF:
(pod odkazy najdete i nově přidaná videa)

A jelikož v naší škole netrénujeme žáky pouze pro sportovní boj, ale též pro sebeobranu, tak se také kromě technik nohou (kopů, podmetů a úderů koleny) věnujeme i technikám rukou a loktů (různé druhy úderů pěstí, seky dlaní, vpichy prsty, údery lokty).
Pro použití při  sportovním boji však trénujeme pouze bezpečné techniky rukou a nohou a obranu proti nim.
Naše škola je tedy členem Českého svazu taekwondo ITF. Český svaz taekwondo ITF je co do umístění na mistrovstvích světa a Evropy nejúspěšnějším ze všech svazů v oblasti bojových sportů v ČR.
Dohled nad výukou taekwondo ITF v České republice má již od roku 1987 korejský velmistr Hwang Ho-Yong, IX. Dan (IX. Dan je nejvyšším dosažitelným technickým stupeněm v taekwondo ITF).

Taekwon-do, životní cesta”

Tento dokument vznikl kompilací již dříve natočeného materiálu a byl do něj přidán nový komentář, který je zaměřen právě na nábor nových členů do svazu Taekwon-do ITF. Objevují se v něm zástupci několika škol Taekwon-do ITF, včetně studentů naší školy Silla a trenérky Radky Heyduškové. 

Zásady taekwondo ITF

– Zdvořilost
- Čestnost
- Vytrvalost
- Sebeovládání
- Nezdolný duch

Slib taekwondo ITF

- Budu dodržovat zásady taekwondo.
- Budu respektovat mistra a sonbe.
- Nikdy taekwondo nezneužiji.
- Budu bránit svobodu a spravedlnost.
- Budu vytvářet mírovější svět.


Nejlepší fotky školy kolínské taekwondo Silla

Publikováno  June 3rd, 2022