Zprávy z akcí školy taekwondo ITF Silla Kolín

Závody dětské přípravky 31.5.2016

Již tradičně poslední přípravkový trénink v úterý 31.5.2016 probíhal ve znamení závodů tak, aby se děti mohly pochlubit, co všechno se za tento školní rok naučily. Závodilo se o krásné medaile, diplomy a dárky. Na závody se všechny děti již dlouho těšily a pilně připravovaly.
Po slavnostním zahájení následovala rozcvička a pak již začalo opravdové závodění. Letos se soutěžilo v sedmi disciplínách. Děti byly rozděleny podle věku do tří skupin.

Závodilo se v technikách:

  • boční kop
  • bloky proti obloukovým útokům
  • přední kop
  • údery v gardu
  • bloky proti přímým útokům
  • obloukový kop
  • sebeobrana proti škrcení

Výkony dětí posuzovali na každém ringu vždy dva rozhodčí z našeho oddílu, držitelé černých pásků. Na nás trenérech a asistentech bylo předcvičování, držení lap a to nejdůležitější – dělání „padouchů“ a „útočení“ na děti tak, aby mohli rozhodčí objektivně zhodnotit, která obrana byla tou nejlepší. Myslím, že fotky mluví za vše. Rozhodčí, kteří viděli děti poprvé „v akci“ byli opravdu velmi mile překvapeni, co se ti naši malí špunti za ten rok dokázali v tak nízkém věku naučit. To nás trenéry opravdu potěšilo. Byli jsme také rádi, že nemusíme naše svěřence hodnotit sami. U nás by asi vyhráli všichni. Opravdu se všechny děti moc hezky snažili, byli prostě skvělé.
Po skončení soutěžní části následovalo netrpělivě očekávané slavnostní vyhlášení výsledků a předávání medailí a diplomů. Potom si ještě v pořadí od prvních míst ke třetím  mohli malí závodníci vybrat drobné dárky. Úplnou náhodou vyšly medaile na všechny děti. Děti tak odcházely domů šťastné a spokojené a všichni se již nyní těšíme po prázdninách na nový školní rok. Na závěr již tradičně společná fotka a další ročník přípravky byl slavnostně ukončen.
Zkrátka další ročník přípravky se povedl a budeme tedy v přípravce pokračovat i nadále opět každé úterý ve stejném čase od 15.30 do 16.45 a to počínaje úterkem 20.9.2016. Ovšem ještě den před tím, tedy v pondělí 19.9.2016, proběhne od 16.00 hod. v tělocvičně II. ZŠ Kmochova ulice v Kolíně (vchod z Jaselské ulice přes dvůr školy) náborová exhibice představující taekwondo ITF. Na ní jsou srdečně zváni všichni zájemci o tréninky v naší škole. Nové zájemce o cvičení jak v přípravce, tak i v oddíle budeme přijímat v průběhu celého podzimu. V září mohou děti navštěvovat jak přípravku, tak i oddíl, aby rodiče posoudili, kde se bude dětem více líbit a jakou výuku budou zvládat s ohledem na svůj věk a dovednosti.

Více podrobných informací naleznete na www.silla.cz  nebo na tel.: 732 422 393, Ing. Radka Heydušková, V. Dan, hlavní trenér školy Silla.

<< Zpět na předchozí stránku

Publikováno  October 15th, 2016