Zprávy z akcí školy taekwondo ITF Silla Kolín

Úspěch Školy taekwondo ITF Silla na Mistrovství Čech

O víkendu 15.-16. 10. 2005 proběhlo v Třeboni Mistrovství Čech v taekwondo ITFpořádané Českým svazem TKD ITF. Této soutěže se zúčastnilo 170 závodníků z deseti škol v Čechách. Naše škola nominovala na základě výsledků z oblastních závodů, které se konaly minulý týden 18 závodníků. Ve skvělé konkurenci naši závodníci vybojovali celkem 30 medaili, 8x zlato, 11x stříbro a 11 bronz a dokonce pohár nejúspěšnějšího juniorského závodníka kategorie B. Ten vybojoval Martin Konrád z kolínského oddílů naší školy ziskem tří zlatých medailí. Vyhrál technické sestavy, speciální techniky i silové přerážení. Na sportovní boj si bude muset ještě chvilku počkat - dle svazových pravidel do získání modrého pásku. Radost nám však udělali všichni závodníci, obzvláště naši junioři, kteří se umístili na předních místech jak v jednotlivcích, tak i v týmu. Zejména překvapil Jakub Novotný ve kterém se probudil ten správný bojový duch a ve finále překvapivě porazil skvěle bojujícího, favorizovaného oddílového kolegu Jana Krále. Ten zas prokázal své kvality ve finále týmových bojů, kdy nastoupil k poslednímu rozhodujícímu zápasu proti favorizovanému reprezentantovi s černým páskem z Českých Budějovic. Zápas probíhal v úchvatném tempu a náš Honza neudělal ani krok zpět. Sice zápas prohrál, ale když zvážíme fakt, že nastoupil proti staršímu, většímu a o mnoho let tréninku zkušenějšímu závodníkovi, musíme s radostí konstatovat, že podal svůj zatím nejlepší výkon ve sportovním boji. Obdobně skvělý výkon podal v juniorské kategorie do 52 kg Jan Šteiger. který podlehl po velmi vyrovnaném boji až ve finále. Pochvalu si zaslouží i naši senioři, kteří se na těchto závodech poprvé prali v áčkové kategorii. Oběma našim závodníkům los přiřadil dlouholeté a zkušené reprezentanty a tak hlavním cílem tentokrát nebylo rovnou vyhrát, ale nedat kůži lacino a získat cenné zkušenosti. Rozdíl mezi kategorií A a B je opravdu veliká - obzvláště ve sportovním boji. Jak je vidět na fotografiích, cíle jsme splnili a zjistili, že dobré bloky jsou občas opravdu důležité. Dokonce Marcel Heydušek svým stylem boje svého soupeře tak fyzicky "vyždímal", že bylo soupeřovo velké štěstí, že zápas nepokračoval ještě chvíli dál, protože od půlky zápasu Marcel získával čím dál víc převahu. Pro všechny závodníky to byla veliká zkušenost a motivace do dalších tréninků a přípravy na každoročně největší akci -Mistrovství České republiky, které se bude konat za tři týdny 5.- 6. 11. opět v Třeboni.

Výsledková listina :

Martin Konrád 1.místo tul, 1.místo tki, 1.místo wirok - nejúspěšnější junior kategorie B