Zprávy z akcí školy taekwondo ITF Silla Kolín

Stříbro z Malajsie do Týnce

Již po šesté se sjeli juniorští taekwondisté z celého světa, aby změřili své síly. Mistrovství světa juniorů v taekwondo ITFse letos konalo v oblasti Genting Highland v Malajsii v termínu 27.- 30. července 2004. Této vrcholné soutěžní akci předcházela dlouhodobá příprava. K reprezentaci našich barev bylo nominováno celkem 17 juniorů, z toho 9 chlapců a 8 děvčat. K naší veliké radosti byla nominována i naše Edita Morkovcová jak do technických sestav, tak i do sportovního boje. Naše Edita potvrdila, že zlatá medaile z předešlého ME konaného v květnu v Bulharsku nebyla náhodou a vybojovala stříbrnou medaili ve cvičení technických sestav i na této světové vrcholné akci. Po velmi pěkném výkonu podlehla až ve finále korejské závodnici. V disciplíně sportovního boje podlehla se smůlou konečné vítězce celé kategorie ve čtvrtfinále. Po velmi vyrovnaném prvním kole tohoto zápasu došlo k lehkému, však velmi nepříjemnému zranění oka naší závodnice. Ta sice v boji pokračovala, ale přes slzející oko nedokázala udržet přehled v boji, čehož zkušená soupeřka využila. Za celou naší školu Editě blahopřejeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci a přejeme hodně zdraví, úspěchů a radosti z dalšího cvičení.

V celkovém hodnocení nakonec získala Česká republika 1 zlatou, 3 stříbrné a 7 bronzových medailí, čímž se zařadila mezi téměř padesátkou zúčastněných států za Koreu (17 zlatých), Rusko (3 zlaté) a Tadžikistán (2 zlaté) na celkové 4. místo. Další juniorské mistrovství světa se bude konat v roce 2006 na Filipínách.