Zprávy z akcí školy taekwondo ITF Silla Kolín

Veliká pochvala našim mladým závodníkům aneb přátelské závody v Bělé pod Bezdězem

V sobotu 5. 12. 2015 se naše škola Silla zúčastnila posledních závodů v tomto kalendářním roce v počtu 14 závodníků a to převážně nižších pásků a závodnických nováčků. Těchto závodů se zúčastnilo celkem 110 závodníků z osmi oddílů Taekwondo. Tyto závody byly zaměřené hlavně na nováčky, neboť pro závodnické „mazáky“ se již odehrálo nedávné MČR a závody STM. Ale kde mají zatím méně zdatní a nezkušení taekwondisté získat potřebné zkušenosti? No právě třeba v krásné nové hale v Bělé pod Bezdězem na závodech pořádaných školou Ge-Baek pana Vavrušky, IV. dan. Tyto závody se od ostatních odlišovaly velikým počtem kategorií, kdy velký počet dětí byl rozdělen do skupin maximálně po 5 závodnících, a závodilo se každý s každým. Takže i velicí trémisté měli šanci se třeba po prvním prohraném zápase uklidnit a bojovat dále. A třeba z toho bylo nakonec těžce vybojované stříbro, viď Kristýnko ☺! Díky rozumné obsazenosti v kategoriích a navíc rozdělení dětí na aktivní závodníky a začátečníky si krásnou medaili vybojovali téměř všichni a i čtvrtá místa neodešla s prázdnou. Čtvrtí si alespoň pochutnali na vynikajících medailích z perníku. Po ukončení dopoledních technických sestav a následném vyhlášení došlo na milé a trochu strašidelné překvapení. Světla v hale zhasla a dovnitř přišel vznešený Mikuláš, krásný anděl a opravdu velký a pro mnohé děti i dosti děsivý čert. Bylo roztomilé vidět malé taekwondisty natěšené na sportovní boj, jak nejistě před čertem couvají ke svým rodičům a ujišťují se, že je to jen převlečený hodný pan rozhodčí...

Po rozdání mikulášských balíčků a společné fotografii těch nejodvážnějších s čertem pokračovaly závody druhou disciplínou - sportovním bojem. Další odlišností od oficiálních závodů byl možný start ve sportovním boji již od zelených pásků. To jsme nejen my trenéři, ale hlavně někteří naši žáci uvítali. A kdo měl chuť, tak si vysněný boj konečně mohl vyzkoušet. Z našich zelených pásků bojoval poprvé Richard Štěrba, který po krásných bojích dokonce zvítězil v bojích do 30 kg žáků do 8 let, dále pak Matěj Bacílek, který vybojoval stříbro v žácích do 10 let a Jan Tlustý ve starších žácích nad 50 kg, který obsadil 4. místo. Honza sice na medaili nedosáhl, ale podal opravdu vynikající výkon a to byly jeho úplně první závody!!! Tak doufám, že Honzu tyto závody povzbudí ještě k lepším výkonům na trénincích a budu se těšit na jeho další boje.