Zprávy z akcí školy taekwondo ITF Silla Kolín

Pohár školy Silla 2005 v Sázavě

V sobotu 12.2.2005 se uskutečnil první ročník Poháru školy Taekwon - Do ITF Silla ve městě Sázavě. Pořadatelem byla, jak název napovídá, Škola Silla, zejména pak její sázavský oddíl vedený  trenérem panem Jiřím Knapem (I. Dan). Hlavním účelem těchto závodů bylo umožnit získat první závodní zkušenosti zejména začínajícím taekwondistům naší školy a to ještě před začátkem sportovní sezóny. Navíc na oficiálních závodech mohou ve sportovním boji (matsogi) soutěžit pouze držitelé technického stupně 4.kupu (modrý pás) a vyšší. Na Poháru Školy Silla si měli možnost vyzkoušet matsogi i začátečníci po půl roce cvičení (bíložlutý pásek) za účasti rozhodčích a diváků jako na velkých závodech.  Kromě oddílů školy Silla (Týnec n. S., Kolín, Sázava) byli pozváni i žáci ze školy Ge-Baek Ml. Boleslav a Hwa-Rang Praha. Aby si mohli nižší tech. stupně co nejvíce prověřit svoji výkonnost, nezávodilo se klasickým vyřazovacím způsobem, ale závodníci byli nalosováni do tabulek, kde zavodil každý s každým. Vše samozřejmě v přátelském duchu jak jen sportovní boj může probíhat. Navíc i pravidla pro „speciální přerážecí techniky“ byly modifikovány tak, aby měli všichni stejné šance, bez ohledu na to, jak je kdo vysoký. Úspěšně zdolané výšky a dálky se tedy vydělily  výškou postavy jednotlivých závodníků a vyhrál závodník s nejvyšším koeficientem.

Závody probíhaly ve velmi moderní a hezké tělocvičně místní školy, která má i malou tribunu pro diváky. Zde se sešlo opravdu nečekaně mnoho diváků a to nejen z řad kamarádů a rodičů cvičenců. A jak už to bývá, přihlížející byli pro někoho zdrojem síly k netušeným výkonům a pro jiné zase prověrkou jejich schopnosti koncentrace a zvládání trémy. I přesto si zde mnoho začínajících závodníků a to i těch nejmladších ročníků vybojovalo své první medaile a dokonce i poháry pro nejúspěšnější závodníky. Tak se pojďme společně podívat, jak to nakonec dopadlo!

Celkem se závodů zúčastnilo 50 závodníků ze tří škol a pěti oddílů taekwondoa podle jejich pochvalných ohlasů na tuto akci se začalo uvažovat založení tradice tohoto poháru.

Výsledková listina Školy taekwondo ITF Silla Týnec n.S.