Zprávy z akcí školy taekwondo ITF Silla Kolín

Mistrovství České republiky 2004 v taekwondo ITF

O víkendu 5.-7.11.04 proběhlo v Brně MČR žáků, juniorů a seniorů v taekwondo ITF. Této vrcholné akce se zúčastnilo celkem rekordních 443 závodníků z 24 oddílů z celé republiky. Závodilo se ve všech disciplínách :  Tul (technické sestavy), Matsogi (sportovní boj), Tki (speciální techniky) a Wirok (silové přerážení) a to jak v jednotlivcích, tak i týmech. Naše Škola taekwondo ITFSilla nominovala na tyto závody celkem 26 závodníků. (12 žáků a žákyň, 8 juniorů a juniorek, 6 seniorů a seniorek). Naši závodníci celkem vybojovali 24 medailí, z toho 5x zlato, 8x stříbro a 11x bronz. K vysoké hodnotě medailových umístění přispívá kromě prestiže největšího domácího závodu roku i vysoký počet startujících (až 27) ve většině soutěžních disciplín a kategorií.
Největšího úspěchu ze závodníků naší školy dosáhla Edita Morkovcová (15 let, cvičí od r.2001) když získala v silné konkurenci zlato v obou disciplínách do kterých nastoupila - v technických sestavách a ve sportovním boji. Letošní rok znamenal pro Editu skutečné zařazení se mezi špičkové juniorské taekwondisty, neboť nejprve na jaře získala zlato na ME v technických sestavách v bulharské Sofii a poté byla v létě druhá ve stejné disciplíně na MS v Malajsii. Za další neobyčejné sportovní úspěchy lze právem považovat i zlaté medaile Magdy Sládkové (17let, cvičí od r. 2001) ve sportovním boji a Ladislava Vyhnálka (14 let, cvičí od r.2003) v technických sestavách. Za zmínku stojí rovněž výkon Martina Hvězdy (9 let, cvičí od r.2004), který byl naším nejmladším medailistou, když získal stříbrnou medaili v technických sestavách.
Velmi nás též těší skvělá umístění našich seniorských závodníků (seniorem je závodník nad 18 let), kteří začali cvičit  Taekwon Do až ve sportovně pokročilém věku. Za všechny jmenujme alespoň Simonu Simbartlovou, která cvičí od února letošního roku a ískala ve své kategorii zlatou medaili v technických sestavách a Marcela Heyduška (39), který cvičí od záři 2001 a získal stříbrnou medaili v technických sestavách a také ve sportovním boji. Současně se Simonou Simbartlovou začala cvičit i její dcera, která přispěla k zisku medaile v žákovském týmu. Naším nejmladším závodníkem byl Daniel Vatecha (7 let), který tak rozšířil „rodinný klan Vatechů“ v naší škole. Jako první z jejich rodiny začala cvičit jeho sestra Ivana (cvičí od roku 2001), která zde v obrovské konkurenci vybojovala 2 bronzové medaile.  Její otec Štefan (39) vypadl až ve čtvrtfinále v technických sestavách (cvičí od r. 2002). Je tedy vidět, že Taekwon Do je opravdu sportem pro celou rodinu a že začít se dá opravdu v každém věku, zvláště pokud není hlavním cílem jen sportovní úspěch, ale získání či udržení zdraví a to jak tělesné tak duševní. K tomu přispívá důsledné dodržování zásad Taekwon Do, které přispívají mimo jiné k vytvoření skvělé atmosféry uvnitř kolektivu naší školy. Všichni jsme cvičenci taekwondoa je jedno kolik je komu let. Děti se cítí v tomto kolektivu dospělejší a my dospělí se cítíme naopak mladší!