Zprávy z akcí školy taekwondo ITF Silla Kolín

Další historický úspěch školy Silla na Mistrovství Čech 2010!

Dalšího historického úspěchu dosáhla škola taekwondo ITF Silla, když zvítězila v pořadí hodnocení jednotlivých škol na mistrovství Čech konaném10.4.2010 v Nymburku. Celkem se mistrovství zúčastnilo 144 závodníků z 10-ti českých škol/klubů. „Absolutního vítězství v pořadí škol a zisk velkého poháru se nám na tak velkých závodech podařilo získat vůbec poprvé“, raduje se hlavní trenérka a zakladatelka školy Silla Ing. Radka Heydušková, IV. Dan (rozená Dlouhá).

Jednoznačně největšího sportovního úspěchu dosáhl David Sikáček, 1.kup (27), který zvítězil v prestižní „áčkové“ kategori sportovního boje seniorů a to navíc ve 3 spojených váhových kategoriích - tedy 71kg a více bez omezení! K absolutnímu vítězství musel David porazit postupně 3 soupeře, přičemž ve finále si dokázal po velmi vyrovnaném a vzrušujícím boji poradit s o něco vyšším soupeřem Pavlem Šteflem, I.Dan, který je navíc i současným členem reprezentace ČR! Dalšího vynikajícího úspěchu z kolínského oddílu školy Silla dosáhl Vítězslav Beneš, 3.kup (14), který dokázal vybojovat stříbrnou medaili v technických sestavách a ještě zlatou ve ve sportovním boji. Tím se také stal držitelem poháru pro nejúspěšnějšího juniora kategorie B. To dalšímu kolínskému závodníkovi Antonovi Kuznětsovovi, 4.kup (23) nestačilo na pohár v jeho seniorské kategorii B ani první místo v silovém přerážení spolu s dvěma stříbrnými ze sportovního boje a technických sestav.! A velký obdiv zaslouží také Ivo Moravec, 4.kup (44), který získal zlatou medaili ve sportovním boji kategorie seniorů B (nad 18let) a nad 78kg, když porazil o 20 let mladšího soupeře!

Z kutnohorského oddílu školy Silla nejvíce medailí získala Zdeňka Kunová, 3.kup (38), konkrétně dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili! Zlatou z technických sestav vybojovala ve finále se svojí mladší oddílovou kamarádkou Lucií Kárníkovou, 3.kup (22), která jí zase porazila ve finále sportovního boje. Druhou zlatou medaili získala Zdeňka v disciplíně „wirok“, neboli v silovém přerážení speciálních desek vložených do zvláštního stojanu. Lucka tedy získala jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili a spolu se synem(!) Zdenky Mikulášem Kunou 3.kup (12), se tak oba stali druhými nejúspěšnějšími závodníky kutnohorského oddílu. Mikuláš skončil na druhém místě v technických sestavách a vyhrál svojí váhovou kategorii sportovního boje žáků. V technických sestavách tradičně velmi obsazené kategorie seniorů začátečníků (žluté pásky) obsadili naši závodníci dokonce první 3 místa svojí kategorie! Konkrétně 1. místo Nguyen Hoang 7.kup (17), 2. místo David Haltuch, 8.kup (17) a 3. místo Jan Veselý 7.kup (17)!

Největšího úspěchu z týneckého oddílu dosáhla Veronika Kokášová, I.Dan (15), která v prestižní „áčkové“ kategorii vybojovala 2 zlaté a jednu stříbrnou medaili! Zlatá byla ve sportovním boji („matsogi“) a také ve speciálních přerážecích technikách („tki“)a stříbrná v disciplíně která se nazývá „tul“ a znamená technické sestavy. Díky této medailové žni se také stala zaslouženě také držitelkou krásného poháru pro nejlepší juniorskou závodnicí tohoto mistrovství! Další skvělé výkony předvedl také Martin Hvězda I.Dan (15), který vybojoval druhé místo ve sportovním boji a vyhrál v technických sestavách. V „áčkové“ kategorii seniorek vybojovala ve sportovním boji také skvělou stříbrnou medaili Jitka Haisová, I.Dan. V „béčkové“ žákovské kategorii zvítězila Jana Marvanová v technických sestavách pro 4.a vyšší kup a také Pavla Hvězdoá, pro 6.-5.kup. Tereza Křepelková, byla stříbrná rovněž v technických sestavách, ale kategorie 8.-7.kup. Za pochvalu také stojí i výkon Jana Heřmánka, 1.kup a jeho zisk bronzové medaile z technických sestav „áčkové“ kategorie.