Zprávy z akcí školy taekwondo ITF Silla Kolín

Czech Open 2007

V sobotu 16.června se konala v Třeboni celorepubliková soutěž v Taekwon-Do ITF Czech Open 2007. Letos to byla první soutěž, kdy mohli porovnat mezi sebou své výkony závodníci z Čech a Moravy. Na tuto soutěž dorazil i čtyřčlenný tým z Grónska. Za naši školu Silla bylo nominováno celkem 12 závodníků, tři z Kolína, osm z Týnce n. S.a jedna závodnice z nejmladšího oddílu v Kutné Hoře. Celkem jsme vybojovali 5 zlatých, 6 stříbrných a 4 bronzové medaile a v konečném hodnocení jsme obsadili z 18-ti zúčastněných oddílů nečekané 3.místo. Martin Konrád z kolínského oddílu byl vyhlášen se ziskem dvou zlatých a jedné stříbrné medaile nejúspěšnějším seniorem kategorie B. Hned v závěsu na druhém místě se umístil jeho kolega ze stejného oddílu David Sikáček, který získal jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Boj o pohár byl do poslední chvíle velmi napínavý, neboť technické sestavy vyhrál Martin, ve finále sportovního boje, kam se probojovali přes několik soupeřů oba naši závodníci vyhrál David. A tak rozhodovala třetí disciplína – silové přerážení, ve které si věřili oba naši borci. Čili kdo vyhraje „sílu“ získá jak druhou zlatou, tak i pohár. Oba naši závodníci jako jediní ze všech zúčastněných zvládli přerazit všechny pořadateli určené desky a to všemi technikami, takže rozhodoval až „rozstřel“ – vylosovaná technika a přidaná deska navíc. Tyto „nálože“ ale byly i pro tyto finalisty příliš silné a tak dvě prvně vylosované techniky ani jeden z nich nezvládl. Až po třetím rozstřelu kdy byla vylosována technika úderu pěstí se nakonec z úspěchu radoval Martin Konrád a na Davida Sikáčka „zbylo“ stříbro. Zlatou medaili ještě vybojovali týnečtí závodníci žák Martin Hvězda a senior Jan Heřmánek. Ráda bych také pochválila výkony Jitky Haisové, Lucie Zavadilové, Veroniky Kouřilové a Marcela Heyduška, kteří ve finále neměli tolik štěstí a „zústali“ druzí. Všichni v technických sestavách svých kategorií. Dále si cením statečného výkonu seniora Jakuba Heřmánka, který ve sportovním boji ve své kategorii neměl soupeře a tak se rozhodl startovat ve vyšší kategorii, kde byly navíc sloučeny dvě váhové kategorie. Kuba měl navíc ještě smůlu při losu, neboť v prvním kole nastoupil proti reprezentantovi Alešovi Vyzrálovi, který v dubnu na mistrovství světa vybojoval třetí místo ve sportovním boji a to ještě ve vyšší váhové kategorii. V zápase byla vidět jasná převaha Aleše, ale Kuba se soupeře nezalekl a statečně bojoval, jak nejlépe uměl. Po zápase prohlásil, že to byla veliká zkušenost a že by do toho šel zase.
Nyní před koncem školího roku se žáci ve všech oddílech připravují na zkoušky na vyšší technické stupně, které bude provádět mistr Hwang Ho Yong, nositel 8.Danu v pondělí 25.6. v Kolíně a úterý 26.6. v Týnci n. S. V létě se naši žáci již tradičně těší na srpnové letní soustředění, kde se budou moci po odpočinku a prázdninách připravit na podzimní soutěžní část roku, která je opět plná akcí. Tradičně druhý týden v září proběhnou nábory nových členů do všech oddílů naší školy. Více na www.silla.taekwondo.cz. Vítáni jsou opravdu všichni poctiví zájemci o toto bojové umění a to od 9 do 99let. A tedy zdaleka ne jen ti, kdo mají sportovní ambice. Ve škole Silla si svoje zdraví a tím i sebevědomí a výkonnost udržeje touto výhodnou pohybovou aktivitou hned několik rodičů žáků školy a i několik dalších „dospěláků“ s věkem nad 35 i nad 40 i více let, kteří neměli žádné předchozí zkušenosti s bojovým uměním.