Zprávy z akcí školy taekwondo ITF Silla Kolín

3. místo pro SILLU na Českém poháru ITF

V sobotu 4.10. 2014 se naše škola Silla zúčastnila Poháru Českého svazu Taekwondo v Třeboni. Vzhledem k časnému termínu soutěže a systému každý s každým jsme tyto závody  pojali jako tréninkové a zkušební před vrcholnou letošní soutěží MČR, která se bude konat 14.-16.11. v Brně. Soutěž splnila svoji úlohu a já jako hlavní trenér školy jsem byla s výkony našich žáků velmi spokojená. Je jasné, že po letních prázdninách jsme nebyli ve stoprocentní formě, tu budeme ladit až na polovinu listopadu. Důležité bylo zjištění, že stávající závodní tým má do závodění chuť a že nás tyto závody povzbudily a nakoply (některé i doslova:-)) do dalších tréninků. To, že nám občas chyběla fyzička nebo potřebujeme trochu zrychlit či zlepšit yopchagi jsou maličkosti, na kterých zapracujeme, a věřím, že se rychle posuneme dál. Už se na dnešní trénink těším!!!

Na závodech nejvíce zazářila naše Martina Kopecká, která vyhrála obě kategorie (tul i matsogi) a získala tak pohár nejúspěšnější seniorské závodnice. Smůlu měl Michal Vavrinec, který sice vybojoval stříbro z tulů a velmi cenné zlato v boji, ale pravidla při stejném počtů medailí upřednostňují zlato z tulů a tak mu „titul“ nejúspěšnější senior o vlásek unikl. V povědomí závodníků je ale zlato ze rvačky cennější…  Navíc Michal stejně jako i Honza a Martina se kromě  samotného závodění zhostili ještě výborně i rozhodcovské role během zápasů nižších pásků. Takže následně měli jen velmi málo času na převlečení a rozcvičení před vlastními zápasy.  O to jsou jejich výkony hodnotnější. Honza totiž skončil za Michalem na druhém místě ve sportovním boji a to navíc ve vyšší váhové kategorii, než běžně závodí.
Skvělé výkony také předvedlo trio našich nejmladších závodníků z loňského náboru. Jedná se o Matěje Bacílka, Jakuba Brabce a Václava Králíka, kteří skončili těsně pod medailovým umístěním v nejpočetnější kategorii tulů 8.-7. Kup,  kde bylo 17 závodníků. Kluci ve věku osmi let předvedli vynikající výkony, a jestli jim chuť do cvičení vydrží, tak se o další generaci bojovníků nemusí naše škola bát.
Celkově jsme obsadili překvapivě krásné třetí místo v pořadí  nejúspěšnějších škol. Kompletní výsledkovou listinu si můžete prohlédnout na svazových stránkách.
Na závěr bych chtěla poděkovat rodičům za podporu dětí a také za ochotu je na závody doprovodit a hlavně rozhodčím, bez kterých by se závody nemohly uskutečnit. A naši rozhodčí to měli na těchto závodech opravdu velmi těžké, neboť současně byli i závodníky a neměli vůbec čas na vlastní rozcvičení. Už se všichni moc těšíme, až nám dozraje další generace rozhodčích!!!