Kalorické tabulky

Pro Android a iOS si můžete stáhnout aplikaci s názvem „Kalorické tabulky“. Více na stránce aplikace  www.kaloricketabulky.cz

 Zásadní výhodou je to, že je to česká aplikace a má obrovskou databázi potravin na českém trhu. To co jste snědli (nebo plánujete sníst) můžete velmi rychle zadávat přes mobil třeba diktováním s rozpoznáváním řeči (máte-li připojena data), nebo dokonce načtením čárového kódu potraviny.

Rovněž tak je tam množství klasických restauračních „hotovek“ a to navíc s typickými hmotnostmi, takže pro hodně slušný přehled potraviny ani nemusíte vážit, ale stačí vybrat odhadem z nabídnutého množství. Kromě toho je tam obrovská databáze aktivit, včetně například „domácích prací“, práce na pc, sledování TV ale samozřejmě i ty sportovní aktivity.

Ovládání je velmi intuitivní a co hlavně, práce s tím je dostatečně motivující a dostáváte okamžitý přehled toho, co ve vašem jídelníčku převládá a čeho se Vám nedostává. Budete asi zpočátku překvapeni, jak moc se váš denní příjem energie sestává z tuků a sacharidů a jak málo jíte zeleniny a často i bílkovin. Tyto tabulky jsou výborným pomocníkem pro hubnutí ale i pro zvýšení výkonnosti.

Doporučujeme alespoň týden nebo i třeba jen několik dní si vyzkoušet. Také doporučujeme rodičům dětí, které by potřebovali nějaké to kilíčko nadváhy shodit. A že jich je bohužel i mezi námi taekwondisty stále více!

 

 

Publikováno  May 10th, 2018