Ge-Baek

<< zpět na přehled Tulů

Gebek je pojmenován po významném generálovi z období dynastie Päkče (zemřel roku 660). Diagram tulu vyjadřuje jeho tvrdou a přísnou vojenskou disciplínu.

V roce 655 Päkče a Kokurjo spojili síly do útoku proti Silla, ale nakonec byli odraženi, když Sillu podpořila čínská dynastie Tchang. V roce 660, kdy obrovské sjednocené armády Silly a Číny napadly Päkče, generál Kebek zorganizoval do boje 5000 vojáků s nejlepší morálkou a odvahou. Již dopředu věděl, že protivníkova armáda bude v přesile a že jeho úsilí bude zbytečné, ale neváhal, aby se pokusili bránit svou zemi. Údajně říkal: „Raději zemřít, než být otrokem nepřítele.“ Pak zabil svou ženu a rodinu, aby nepadly do rukou nepřátele, a aby neovlivňovaly jeho akce v boji.
Jeho vojsko vyhrálo první čtyři malé bitvy, ale pak byl nucen přesunout své vojáky na obranu před generálem Kimem Yu-shinem do hlavního města Päkče, Buyea. Oba generálové se střetli na pláních Hwangsan, v současnosti Hamyang v blízkosti pohoří Chiri. Kebekovi vojáci bojovali statečně, ale byli přečísleni deset na jednoho a nakonec byli zničeni.

Publikováno  July 16th, 2015