Zprávy z akcí školy taekwondo ITF Silla Kolín

Tři medaile z MS v Taekwon-Do ITF do Kolína

V pondělí 24.8. odlétala česká výprava v počtu 14 závodníků do bulharského Plovdivu na Mistrovství světa seniorů (18 – 39 let) v Taekwon-Do ITF. Z kolínského oddílu Silla byli nominováni reprezentanti Martina Kopecká II.dan, Jan Radina II.dan a Michal Vavrinec I.dan.  Martina vybojovala krásnou bronzovou medaili ze sportovního boje ve váhové kategorii do 63 kg. A cesta k tomuto úspěchu nebyla vůbec jednoduchá. Martina cestou za medailí porazila nejprve maďarskou závodnici a ve čtvrtfinále pak získala velmi cenný „skalp“ závodnice z Tadžikistánu. O postup do finále ji připravila po vynikajícím výkonu až velmi těsným výsledkem ruská závodnice a jak se později ukázalo, tak i vítězka celé této váhové kategorie. Martina měla i z tohoto posledního zápasu velmi dobrý pocit, neboť jak řekla po zápase „nedala jsem kůži zadarmo“. Po loňské zlaté medaili z mistrovství Evropy jde nyní o další  úspěch této skvělé mladé závodnice.
Dalšími želízky v ohni byli naši zkušení reprezentanti Honza a Michal. Těm se podařilo v týmové soutěži vybojovat první místo ve speciálních technikách (přerážení desek v co největší výšce) a tak potvrdili sousloví „kdo neskáče není Čech“. V této disciplíně patří čeští taekwondisté pravidelně ke světové špičce a jsme rádi, že to letos opět potvrdili. Druhou týmovou medaili vybojovali v technických sestavách. Velmi dobrého výsledku dosáhli muži i v týmovém sportovním boji, kdy český tým skončil na 4. – 7. místě. Zde je po vítězství nad Čínou a Peru ve čtvrtfinále zastavil tým z Uzbekistánu. Česká republika se celkovým ziskem 2 zlatých, 2 stříbrných a 8 bronzových medailí umístila na krásném 6. místě z celkem 51 zúčastěných zemích. Našim závodníkům blahopřejeme a přejeme hodně dalších úspěchů.