Zprávy z akcí školy taekwondo ITF Silla Kolín

2 zlaté pro juniorky školy Silla na Mistrovství Čech 2008

V sobotu 12.4.2008 se konalo letošní Mistrovství Čech na kterém tentokrát závodníci školy Silla dosáhli nejvíce cenných zlatých i stříbrných medailí především ve cvičení technických sestav: Ovšem dvě velmi cenná vítězství dosáhly i naše juniorky kategorie A ve sportovním boji a také ve speciálních přerážecích technikách.  Jejich tým byl složen ze žákyň týneckého oddílu, doplněného o Martinu Kopeckou z kutnohorského oddílu naší školy. A na základě jimi předvedených výkonů byli další 2 z nich pozvány na "testování" do širšího kádru juniorské reprezentace. Konkrétně si to zasloužila Kristýna Bittnerová a Lucie Zavadilová.
V technických sestavách žákyň 8.-7.kup opět zvítězila Dominika Krejčíková, pro kterou je to po suverénním vítězství na oblastních závodech a po vítězství na Czech Open již třetí letošní zlatá medaile! O to cennější je pak druhé místo Jany Marvanové v téže kategorii technických sestav. Jana která je velkou kamarádkou Dominiky a která začala cvičit o něco později, se tak zřejmě v krátké době stane její největší soupeřkou. To je pro technický růst obou děvčat a samozřejmě i pro další žáky naší školy i děvčata samotná velmi pozitivní skutečnost. Protože pro talentovaného mladého závodníka není nic horšího, než když ztratí motivací díky tomu, že na běžných národních závodech výrazně převyšuje svoje soupeře a neustále suverénně vítězí.... A přestože Dominika se stále zlepšuje a již i na oblastních závodech byly její techniky opravdu vynímečné, tak Jana se jí ve finálovém souboji velmi přiblížila a bylo to tak opravdu velké finále a skvělý úspěch pro školu Silla! Také musíme zmínit velké technické zlepšení u Pavlínky Hvězdové, která po jistém období neúspěchů, kdy vypadávala v prvních kolech konečně navázala na svoje vítězství z loňského i předloňského roku a zaslouženě zvítězila v jedné z nejvíce obsazených kategorií žákyň 6.-5.kup. Další vycházející hvězda školy Silla Martina Kopecká tentokráte nepopletla finálovou sestavu a díky jinak standardně bezchybnému výkonu s excelentně provedenými kopy zaslouženě a s přehledem vyhrála kategorii technických sestav juniorek 8.-5.kup. O to větší škoda že tentokrát pro změnu udělala hrubou chybu při nominační technice ve speciálních technikách, které před 14-ti dny tak suverénně vyhrála na Czech Open 2008. Martina svým kopem netrefila desku a tak přišla o šanci bojovat o druhou zlatou medaili na těchto závodech. Ale Martinou plejáda zlatých medailistů v technických sestavách na těchto závodech ještě nekončí, neboť nesmíme zapomenout na první místo Martina Hvězdy v kategorii žáků 2.kup a vyšší, který se na tuly specializuje a na jeho suverénních výkonech je to znát. A nakonec musíme zmínit velmi cenné první místo Ivany Vatechové, která zaslouženě zvítězila ve vůbec nejvíce obsazené kategorii juniorky 2.kup a vyšší. Ivana tak potvrdila svojí pověst excelentní "tulařky" a i její 2. místo v matsogi (sportovním boji) je potvrzením, že si jí oprávněně letos všimli trenéři státní reprezentace a přizvali jí do širšího výběru.
Při neúčasti některých závodníků naší školy, kteří často končí na stupních vítězů ve sportovním boji, bylo zlatých z této disciplíny tentokrát menší počet než obvykle. "Čest" Silly v jednotlivcích v této disciplíně tak "zachránil" svým  srdnatým výkonem především Jan Šteiger, který zvítězil v kategorii juniorů A do 57kg. O zlaté medaili našich juniorek v matsogi jsme se zmínili již výše.
Celkově se Mistrovství Čech zúčastnilo 152 závodníků z 10-ti škol z Čech. Tuto o něco nižší účast zapříčinila do značné míry neúčast části reprezentantů ČR, kteří se ve stejnou dobu účastnili mezinárodních závodů ve Slovinsku a také neúčast některých závodníků, kteří si doléčovali zranění po předchozích dvou závodech kterými byly jak oblastní závody tak i zejména mezinárodní závody Czech Open před 14-ti dny. Tato nižší účast zejména reprezentantů ale naprosto nesnižuje výborné výsledky zejména našich žáků a juniorů protože obsazení jejich kategorií bylo naprosto standardní. Všem našim úspěšným žákům k dosaženým medailím blahopřejeme!
Na závěr patří poděkování závodníků a trenérů všem pořadatelům a zejména rozhodčím za rychlý a korektní průběh závodů.